Ürünlerimiz

Evaporatif Soğutma Peteği


Düşük maliyet yüksek verimli soğutma


Evaporatif Soğutma Peteği

Düşük maliyet yüksek verimli soğutma


Evaporatif soğutma peteği, su ile havanın petek üzerinde karşılaşması ve buharlaşmanın gerçekleşmesi sonucu düşük maliyetli, yüksek verimli soğutma sağlar. Farklı alanlarda soğutma amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle tavuk çiftliklerinde, hayvan barınaklarında, seralarda, tekstil fabrikalarında ve elektrik türbünlerinde mevcut ortamın soğutulması için uygundur.

  • Yüksekliği: 100 - 120 - 150 - 180 - 200 cm
  • Genişliği: 30 - 60 cm
  • Kalınlığı: 100 - 150 - 200 ve 300 mm

Evaporatif Soğutma Peteği

Nasıl Çalışır?


Farklı oluk açıları ve selüloz esaslı kağıtlardan oluşur. Selülozik yapıda ki soğutma peteği yüksek buharlaşma verimliliği aynı zamanda da düşük basınç kaybı ile soğutmayı en yüksek seviyede gerçekleştirir. Selüloz kağıdın hammadde kalitesi, uzun ömür, kolay temizlenebilmesi, yüksek emiciliği ile yıpranmaya ve bozulmaya karşı dayanıklıdır.
Soğutma peteği bir sistem içinde, suyun pompa yardımı ile devirdaim edilerek, peteğin üstüne bir dağıtım siteminden beslenir. Soğutma peteğinin üstündeki sistem, suyun dağılımını sağlar. Su, soğutma peteğinin yüzeyinden aşağı akar. Petekten çekilen hava suyu buharlaştırır. Petekten çıkan hava bu yüzden soğutulmuş ve nemlendirilmiş olur. Soğutma işlemi bu şekilde gerçekleşir.
Bize Ulaşın

Eksiksiz hizmet anlayışı

+90 216 685 1206

+90 533 375 3350

Doğru Yönlendirme

Doğru yönlendirme ile ihtiyaçlarınıza uygun çözümler.

Danışmanlık Desteği

Uygun çözümlerle hep yanınızdayız.